Areas

We have a lot of activities, but each of them mostly belongs to one of the overarching areas, which we are constantly engaged in.

All areas

What's on

We regularly inform you about our activities, successful projects and new technologies.

About us

We regularly inform you about our activities, successful projects and new technologies.

Events

Rozhovor s osobností: JONATHAN WOOTLIFF

Peter Kalaš, předseda České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj, a Tomáš Janeba, prezident ARI, pozvali Jonathana Wootliffa, poradce pro oblasti udržitelnosti a odpovědného chování podniků a bývalého ředitele pro komunikaci GREENPEACE International, aby vysvětlil, jak může Česká republika přispět ke zmírnění a přizpůsobení se změně klimatu, kde vidí budoucí šampióny, rizika a příležitosti.

Jonathan také představil projekt RETHINK, podnikatelskou platformu firem v České republice pro spolupráci vedoucí k proaktivnímu uchopení příležitostí a řešení rizik vyplývajících ze zeleného přechodu a cíle uhlíkové neutrality do roku 2050 pod vedením generálních ředitelů předních společností a podnikatelů v České republice. Tato podnikatelská platforma má od podzimu 2021 působit jako katalyzátor udržitelné, resilientní a sociálně citlivé hospodářské obnovy v České republice s využitím digitálních technologií. Více o projektu RETHINK se dozvíte ZDE

Jonathan Wootliff

Jonathan radí společnostem v otázkách udržitelnosti se zaměřením na pomoc při budování mostů s nevládními organizacemi a také při navrhování a implementaci strategií pro programy ESG (řešení v oblasti standardů pro životní prostředí, sociální oblast a správu podniků) a CSR (podnikové, sociální a odpovědné podnikání).

Jonathan dohlížel, jako bývalý ředitel pro komunikaci v GREENPEACE International se sídlem v Amsterdamu, na činnost organizace ve více než 35 zemích. Mezi jeho úkoly patřilo mimo jiné i řízení komunikačních aktivit Greenpeace na ministerském summitu v rámci konference OSN o změně klimatu v Kjótu v roce 1997. Od té doby se účastnil všech následujících konferencí OSN o změně klimatu.

Jonathan žije dlouhodobě v Praze a je předsedou rady poradců České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD). Působí ale i v dalších částech Evropy, jakož i v USA a Asii.

Jonathan v současné době vede projekt RETHINK, iniciativu velkých společností v České republice vedenou generálními řediteli, kteří společně usilují o udržitelné post-pandemické hospodářské oživení v ČR a inspirují k silnému, odolnému, adaptabilnímu a společensky odpovědnému podnikání.

Partneři akce

czech bcsd
Britské velvyslanectví v Praze
Evropská investiční banka
ČSOB
Strabag

Kapitoly

00:00:01Začátek
00:05:47BIO J. Wootliff

We don't have any news for this event yet.

We don't have any press news for this event yet.

We don't have any opinions for this event yet.

Subscribe to latest news