What's on

We regularly inform you about our activities, successful projects and new technologies.

About us

We regularly inform you about our activities, successful projects and new technologies.

Events

Udržitelné finance & železnice v Evropě

Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) ve spolupráci s International Sustainable Finance Centre (ISFC) a Sustainability Hub Prague pořádá vpředvečer mezinárodního fóra panelovou diskusi o budoucnosti financování významných infrastrukturních programů v České republice.

“Železnice je nejudržitelnějším druhem dopravy. Zvýšení jejího podílu na osobní a nákladní dopravě je rozhodující pro dosažení uhlíkové neutrality” [BCG]. Francie, Španělsko, Německo, Nizozemí a mnoho dalších zemí investuje do své železnice prostřednictvím zelených dluhopisů. Francouzská společnost SNCF zahájila před šesti lety rozsáhlý program emisí zelených dluhopisů a do roku 2025 plánuje uplatnit kritéria odpovědného investování na všechny investice SNCF Group. SNCF je v současné době 3. největším emitentem zelených dluhopisů ve Francii a 6. největším na světě. Do poloviny roku 2021 vydala SNCF 22 zelených dluhopisů v hodnotě 7,6 miliardy Eur, z nichž financuje nejen železniční infrastrukturu (70 %), ale také kolejová vozidla. Dluhopisy mají splatnost 10 až 30 let a díky nim se zabránilo emisím 33 milionů tun CO2.

V příštích 20 letech si program VRT v ČR vyžádá investice ve výši až 1,2 bilionu Kč, které mají potenciál se kvalifikovat jako způsobilé v rámci Taxonomie EU a přilákat zájem evropských kapitálových trhů.

Čtvrtek 8. června 2023 od 18:00 – v předvečer mezinárodního fóra, v Sustainability Hub Prague, Budova Crystal, Vinohradská 2577/178, Praha 3, vstup pouze na pozvánku

Tématem diskuze je udržitelné “zelené” financování železniční infrastruktury v Evropě a zkušenosti s financováním železnic pomocí zelených dluhopisů. Po skončení bude probíhat networking. 

We don't have any videos for this event yet.

We don't have any presentations for this event yet.

We don't have any photos for this event yet.

We don't have any news for this event yet.

Refresh

There are no questions yet.

Ask a question

More events

Subscribe to latest news